-
Válaszd ki a megfelelő ledszalagot Először is, válaszd ki a megfelelő ledszalagot a tervezett felhasználás helyére. A ledszalagok általában 5 vagy 12 voltosak, és különböző hosszúságúak lehetnek. Ha nem vagy biztos abban, hogy melyik típus a megfelelő az adott felhasználáshoz, kérj segítséget egy szakértőtől.
-
Vágd le a ledszalagot a megfelelő hosszúságra Ha megvan a megfelelő hosszúságú ledszalag, akkor vágd le azt a megfelelő méretre. A ledszalagok általában olyan pontokon vágódnak, ahol két aranyozott érintkező van. Az érintkezők helyén található kis bemélyedésben láthatóak a vágópontok, ezek azok a helyek, ahol biztonságosan elvághatod a ledszalagot. Ügyelj arra, hogy csak az érintkezők közötti részt vágd le, különben károsíthatod a ledszalagot.
-
Csatlakoztasd az érintkezőket Miután levágtad a ledszalagot a megfelelő méretre, csatlakoztasd az érintkezőket a megfelelő módon. Az érintkezőknek pontosan illeszkedniük kell a csatlakozóhoz, ellenkező esetben a ledszalag nem működik megfelelően. Ha a ledszalag számos darabját csatlakoztatod, ügyelj arra, hogy a csatlakozók és az érintkezők biztonságosan illeszkedjenek egymáshoz.
-
A következő lépés a LEDszalag bekötése a LED tápegységre. A tápegységnek két vezetéke van, a pozitív (+) és a negatív (-). A LEDszalag csatlakozóinak is két vezetéke van, egy piros (+) és egy fekete (-). A bekötéshez a tápegység pozitív vezetékét csatlakoztatni kell a LEDszalag piros vezetékéhez, a negatív vezetéket pedig a fekete vezetékhez. Fontos, hogy a bekötés során a pozitív és a negatív vezetékeket ne keverd össze, mert akkor a LEDszalag nem fog működni.
Ha a bekötés sikeres volt, akkor a LEDszalag világítani fog, ha az aljzat be van kapcsolva. Ha nem világít, akkor valószínűleg valami hibás a bekötésben. Ebben az esetben ellenőrizni kell a bekötést, és meg kell győződni arról, hogy a tápegység megfelelő feszültséget és áramot szolgáltat a LEDszalag számára.